Kung Fu Panda 1+2 (98%)Kung Fu Panda 1+2 (98%)

Skvělé dva kreslené filmy o pandě, která se chce stát kung fu bojovníkem, shodou náhod se jím stane a … Málokdy jsem viděl film s tak skvělým smyslem pro humor, takovým nadhledem, schopností dělat si legraci sám ze sebe,…

Jde o klasický animák, kdy hlavním publikem jsou samozřejmě děti, to ale nic nemění na tom, že jde o zábavný film, který jsem s chutí shlédl i já. Námět jako takový není ničím extrémně zajímavý a to ani v druhém díle, ale na druhou stranu má… skvělou zápletku, přesně vygradované napětí, smysl pro humor, dobře zkoordinované akční scény…

Co asi není moc pro české malé diváky, je skvělý anglický, původní dabing. Tak perfektně namluvené kreslené postavičky, s takovou grácií… Tak vtipně…

Jo, opravdu stojí za to, shlédnout tento animovaný film. Navíc mi připadá, že v těchto dvou filmech je skvěle vyrovnaná jak realističnost animace, počítačová animace dokáže vskutku divy, tak samotná výtvarná část celé práce. Jde vidět jak to, jak animátoři dokáží, když chtějí, zobrazit některé věci naprosto dokonale – třeba vodu. Ale dosáhli takové dokonalosti, že je vidět, že se rozhodli, že toho nebudou využívat příliš – protože pro příběh samotný to není vůbec důležité…

Asi i proto dávám takové hodnocení – tento film, plus filmy od Pixaru dosahují asi vrcholu v animaci, příběhu – a rozhodně stojí za to si je shlédnout.

Great two cartoons about panda, who wants to become a kung-fu warrior,… becomes the „dragon warrior“ by accident and … I have rarely seen such great comedy, with such perspective, irony and not parody,…

It’s classical cartoon, when the audience is expected to be the children mainly, but nevertheless it’s very entertaining film; I liked very much. The story itself is not extremely interesting in both of the movies, but on the other hand it has… a great plot, precisely graded tension, sense of humour, great action scenes…

What might be a small issue for small czech spectators is the great original dabing. So perfectly narrated cartoons, with such grace… so funny. And I suppose the translation will spoil this.

It’s really worth watching this cartoon. I believe that in those two films is perfectly balanced animation realistics, the computer animation can be now really miraculous, and the art part of the movie. You can see that the animators can, if they want, show some things really perfectly – water for example. But they are so good that you can see they have decided not to over-use it – because it’s not important for the story itself…

This might be one of the reasons why I have given such high review… This film plus the Pixar films get to the top of the animation, story – and they are really worth watching.

Divoké vlny / Surf’s up (70%)Surf’s up (70%)

 

Shlédl jsem tento film, aniž bych měl jakákoliv očekávání a můžu říct, že výsledek je smíšený. Od naprosto perfektní animace, skvělého nápadu natočit film jako kdyby šlo o natáčení dokumentárního filmu,… po naprosto jednoznačný, prvoplánovitý a extrémně jednoduchý příběh.

Jsem jednoznačně přesvědčený, že se film bude mladší generaci rozhodně líbit. Přemýšlím, jestli prostě už nezačínám patřit ke starší generaci, která už takových příběhů viděla až příliš mnoho, tak mně to nudí. Možná, že mladší generace takové filmy nebo příběhy nezná, tudíž je to bude bavit. Možná je prostě potřeba každých patnáct let protřepat staré náměty a udělat remake… A tohle vlastně není remake, vždyť jde o animované surfující tučňáky!

Sumasumárum jsem se vcelku bavil, tak rozumné hodnocení. Docela dobré některé scénky, byly dostatečně vtipné… Znovu se na to dívat nebudu. 

I have watched this film without any expectations and I have to say I am not sure what to say. On one hand the movie has perfect animation, great idea to make a movie like making a documentary,… on the other hand simple (too simple in fact) story.

I am definitely convinced that the younger audience will love this film. I am not sure whether I am not already an old generation, which have seen lots of similar stories, maybe too much of them and because of that find it boring. Maybe, the younger do not know such films or stories, therefore they will enjoy it. Maybe it is necessary to refresh every fifteen years the old ideas and do remakes… Well this is not a remake, there are animated surfing penguins!

To summarize, I enjoyed the film, therefore the reasonable percentages. I liked some scenes, some of them really funny… But I will not watch this movie again.

Jak vycvičit draka / How to train your dragon (95%)

Trochu jsem se na začátku filmu bál, že jde o zpracování knihy Eragon, případně nějaký film na její motivy, nebo že bude mít s touto knihou něco společného… Eragona, přiznám se, zrovna nemusím, připadá mi… poněkud stupidní. A tím myslím všechno od slohu, jednoduchost vět, tak i samotnou zápletku. Ale nehodnotím tady Eragona (a jeho další díly)! 🙂

Samozřejmě, že jsem ujetý směrem jak do kreslených, tak fantasy filmů – tudíž nemůžu asi říct, že bych byl při hodnocení tohoto filmu nějak obzvlášť objektivní. Film se mi velice líbil, jako oddychovka a odreagování naprosto perfektní.

Vystavění příběhu, vtip, humor, zábava, zápletka, pointa, prostě všechno na filmu je udělané velmi kvalitně. Proč teda 5 procent dolů? Asi protože někdy trochu zaskřípala animace, kvalita triků. Přišlo mi, že některé záběry jsou vypiplané téměř k dokonalosti a někdy se mi zdálo, jakoby byly postavičky „nalepené“ na pozadí. A to tak, že jsem si toho párkrát všiml a rušilo mě to.

Nemyslím, že bych se na film díval někdy ještě jednou, ledaže bych to pustil dětem, což bude ještě pár let trvat. Doporučuji film ale i dospělým, kteří se u filmu taky v klidu odreagují.