Mnoho se událo…

Mnoho se událo za poslední rok a půl. Exmanželka je exmanželkou a nechť si žije svůj šťasný život (sic!), který se mě bohužel nadále dotýká přes naši dceru. No, ještě 12 let a přestane mne to naštěstí zajímat zcela. Vyděržaj pijaněr… 🙂

Každý se může v poslední době vyjadřovat k čemukoliv – k mezinárodní politice, vnitřní politické situaci, k náboženství, kultuře. Všichni se vyjadřují ke všemu, mají svůj názor, někdy hodně hlasitý. Youtubeři bez vzdělání a rozhledu mají statisíce sledujících a formují názory širokých skupin obyvatelstva… není se co divit, že naše společnost je tam, kde je.

Elity národa, které by měl představovat prezident, premiér, ministři, sportovci, duchovní… Sám se usmívám, když jsem tu větu napsal. Prezident, premiér odsouzený StBák, ministři opisující diplomové práce… Jak potom je vůbec možné něco v této společnosti měnit? Má to vůbec význam? Má – jediný – snaha o to, aby měla lepší život generace, co přijde po nás.

Celý tento článek je o jediné věci – existuje tolik, takové množství článků, dat, názorů – vybrat si z toho nějaký názor a světonázor může každý – a vždy najde pro svoje přesvědčení podpůrné názory jiných. Nikdy nevěřit ničemu – to je hrozná situace, kde jsme jako společnost skončili všichni. Jsme nuceni pochybovat o všem – myslím, že to ty generace po nás mají tak těžké, že je asi zřejmé, že to rovnou vzdali a už se ani pravdu nesnaží najít. Každý má pravdu – tu svou. Morálka – obecné pojetí cti – můžeme jej mít sami v sobě, ale očekávat, že ho má vaše okolí, to bohužel možné není.

Jako muslimka žijící v Británii jsem se nikdy nebála. Teď ale mám strach.

Velmi zajímavý článek zde: http://blisty.cz/art/80103.html

Přemýšlím, co s tím dělat, jaký na to mít názor. Je možné na to mít vůbec názor a nebýt následně souzen/odsuzován?

Zajímalo by mě, zda tuto paní napadlo, jak se asi tak cítí koptští křesťané v Egyptě. Jestli ji to vůbec zajímá. Jak se asi tak cítili Jezídové, předtím, než na jejich území vtrhl ISIS. Jestlipak to tuto paní zajímá? To by zase zajímalo mě.

A pak jsem se ptal sám sebe, co s tím dělat, jestli se s tím vůbec něco dělat dá. Zjevně je tu nějaký problém (zatím) majoritní společnosti s muslimským náboženstvím. Je to asi ten hlavní důvod, proč se paní bojí. Možná je to tím, že chodí zahalená od hlavy až k patě a lidé se na ni začínají dívat nedůvěřivě, prohlížejí si ji, jestli jí někde z šátku/zpod oblečení netrčí někde nějaký ten drátek? Nebo pročpak se bojí? Že ji napadnou v metru? Asi ne.

Já se také necítím fajn, když vedle mne ve vagonu stojí chlapík v černém oblečení, kožené bundě, se slunečními brýlemi (v listopadu, ve tmě) a začne si s kamarádem arabem šuškat cosi v arabštině. A pokud k tomu přidáte kufry v přesně té velikosti, aby se do nich vešel kalašnikov… tak to ve mě také nevyvolávalo pocit radosti z toho, že jsem zrovna ve stejném vagonu metra (stalo se mi to minulý týden). Jestlipak to tu paní zajímá, že mě se nic podobného také dříve nestávalo, že bych se bál v České republice nějakého cizince? Předpokládám, že jí je to jedno. Možná není. Nevím.

Jistě, islám je přece mírumilovné náboženství. Možná že je. Stejně jako katolické náboženství. Sebevražedné atentáty ale katolická církev odsuzuje – říká, že sebevrah se do nebe nedostane. Ale muslim, ten jde rovnou do nebe, říkají jim někteří imámové. To, že vykládají korán zřejmě špatně, je vcelku nepodstatné v zemi, kde neumí číst většina obyvatelstva.

Napadá mě – jakpak se asi cítili židé v hitlerovském Německu? Byli nejenom považováni většinovou společností za méněcenné, ale postupně byli utlačování se státním souhlasem. To se nyní rozhodně nestane.

Ale jak zabránit tomu, aby se paní nebála teď, v Británii? Přece Spojené království je vzorem našeho chování. Má mnohaleté zkušenosti s pozitivním multikulturalismem, s přílivem muslimů a jejich pozitivním dopadem na společnost. Říká pan Čulík. Nebo ne?

Možná, kdyby se paní vzdala islámu, přestala nosit hidžáb, tak by byla v pohodě. Je to ale proti její víře. Má se jí zřeknout? Netuším, byť je možné, že by to řešení bylo. Židé před druhou světovou válkou byli také specifičtí. Ony pejzy, jarmulka a plnovous také asi byly jasným znakem, kdo vyznává jaké náboženství. A to židé nepáchali sebevražedné atentáty na většinové obyvatelstvo. Kdyby je páchali… nevím, jaká násobná zvěrstva by na nich byla spáchána nejen v hitlerovském Německu.

Ve Švýcarsku zakázali burky. Možná, že by mohli zakázat výhledově hidžáb, respektive zakázat projevy náboženství na veřejnosti. Ony muslimy přece urážejí Vánoce, že? Někdy kolem roku 2012 se přece řešil stromeček v Bruselu – a že by možná být nemusel, neb uráží muslimy. Tak by mohli muslimové také ustoupit a přestat nosit hidžáby a burky. Možná, že by to paní pomohlo. Ne? Bylo by to řešení?

Bylo by řešení, kdyby se ve většinové společnosti zřekla své víry a přijala tu většinovou? Bylo by to řešení i pro kopty? Pro jezídy? Něco mi říká, že možná ano. A něco mi říká, že jsem velice rád, že většina obyvatel v ČR je ateistická a zatím tu nemáme většinu muslimskou, nebo katolickou, nebo jinou, která by nám vysvětlila, co je to správné, co máme dělat, nosit – nebo si myslet.

Radu pro paní nemám. Možná, ať se odstěhuje do většinové společnosti šiítů. Tam by mohla být šťastná. A bát se jenom toho, kdyby nějaký sunnita přišel vedle ní a rozhodl se vybouchnout jako rachejtle. Ale to je přece součást tamního folkloru. Který paní přinesla (byť asi nechtěně) s sebou.

Přestupek a přestupkové řízení

Takže dneska mi přišel rovnou dopis z Městského úřadu Praha 7 v takovém znění, že mi nařizují, abych zaplatil tisíc korun za spáchání přestupku. Přestupek jsem spáchal tím, že jsem vrátil pozdě zbrojní průkaz… Dopis mi dorazil dnes. Protože mne to nadzvedlo ze židle, ta drzost úřadů, jak z lidí tahat prachy, tak jsem sesmolil toto:

Odpor proti příkazu o uložení pokuty za přestupek

Dne 6.11.2014 mi byl doručen příkaz č. j: XYZ, kterým mi byla uložena pokuta ve výši 1.000Kč za to, že jsem údajně svým jednáním naplnil skutkovou podstatu přestupku podle § 76a odst. 8 písm. c) zákona č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu, ve znění pozdějších předpisů a to tím, že jsem měl porušit ustanovení § 29 odst. 1, písm. j) zákona č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu, ve znění pozdějších předpisů.

V odůvodnění o rozhodnutí chybí posouzení materiálního znaku přestupku, zejména odůvodnění, respektive posouzení, zda byl posuzovaným jednáním porušen nebo alespoň ohrožen zájem společnosti ve smyslu § 2 odst. 1 zákona o přestupcích. Pokud toto posouzeno bylo, v odůvodnění chybí zdůvodnění tohoto aspektu. Dovoluji si zdůraznit tuto věc mimo jiné i proto, jelikož jsem nikdy nevlastnil zbraň.

Dále právní orgán nepostupoval tak, aby byl zjištěn stav věci, o němž nejsou důvodné pochybnosti, což mu ukládá § 3 správního řádu.

Domnívám se totiž, že jsem zbrojní průkaz vrátil dříve, než se píše v Odůvodnění. Nepamatuji si přesné datum. Pravděpodobně to však nebylo 12. května 2014, jak se píše v Odůvodnění příkazu o uložení pokuty za přestupek. Potvrzení, vydané správním orgánem, policií ČR, které mi bylo vydáno 12. června 2014, (předpokládám, že jsem si byl pro potvrzení znovu) udává datum převzetí potvrzení o vrácení zbrojního průkazu před termínem 12.6.2014, dokonce před termínem 12.5.2014. Potvrzení vydané policií ČR v této věci mám k disposici.

Využívám proto svého práva a podávám proti tomuto příkazu odpor.
Navrhuji, aby byl příkaz zrušen a aby bylo řízení o přestupku zastaveno.
Odpor hodlám podat za cca 14 dní, tj. jeden den před uplynutím termínu, daného mi správním úřadem.

Jsem velice zvědav, jak se bude celá záležitost vyvíjet a docela mi to přijde zajímavé. Koneckonců jsem i přesvědčený o tom, že je to fifty-fifty – buď prohraju a zaplatím (asi trochu víc) a nebo to správní orgán vzdá. Jsem zvědav na orgány…

Neskutečné… kreténi s vymytými hlavami jsou všude… i (hlavně) na Ukrajině

Tohle je neskutečné:
https://www.youtube.com/watch?v=oIwzEY8WgD8

Myslím, že není nutné hledět na to celé. Stačí od čtvrté minuty na chvilku a pak poslední dvě minutky. Od druhé minuty mluví velitel batalionu Azov. Ale oni fakt chtějí nejdřív vyhrát v Donbasu a pak zaútočit na Krym a pak mašírovat na Moskvu (4:13)?? Myslím, že je to neuvěřitelné, neskutečně blbé a jak znaky, které používají, tak způsoby které používají, jsou natolik připomínající fašistické znaky, že jen zírám… Nemají ruku nahoru, mají ruku v pěst před sebou. Ukrajina nade vše, Ukrajina nade vše, národ nade vše. Humus. A tohle jsme finančně podpořili několika desítky milionů korun z našeho rozpočtu. Fujtajbl.

Petra Kvitová a spousta lidí, co závidí

Dost se bavím v posledních dnech, co socialistický poslanec vyjel na naši úspěšnou tenistku, která by dle jeho slov měla pozbýt občanství. Tak samozřejmě, tenhle názor je opravdu nesmyslným. To už bych býval musel dvakrát pozbýt občanství, jednou za rok trvalého bydliště v Polsku, podruhé bych složitě dokazoval, že trávím víc než půl roku v ČR, když jsem pracoval v Itálii – asi by se mi to podařilo, protože jsem byl českým daňovým rezidentem, ale nebylo by to jednoduché. Takže už tu první část bych považoval za zhovadilou.

Na druhou stranu rozvířil téma, které mi připadá zajímavější a které jsem nevěděl, tj. že P.Kvitová své příjmy daní v Monaku, kde je nulová daň z příjmu = hlavně příjmy z marketingu. Příjem za vyhrané turnaje se daní v zemi, kde se turnaj konal a předpokládám, že to je standardem, tudíž tam by stejně ČR utřela nos. Spíše jde o příjmy za marketingové chování, tj. propagaci oblečení, míčků, bot, raket, slunečních brýlí, kosmetiky, slunečních krémů a bůhví čeho ještě. Inu, tam se přiznám, že jsem opravdu nevěděl, že neodvádí v ČR ani korunu. Možná je fakt, že by sem tam něco do rozpočtu pustit mohla, ale divíte se jí, že se chová ekonomicky? Možná by to udělala, kdyby u nás byla daň z příjmu kolem desíti procent, nebo méně.

Spíše by mi mnohem zábavnější přišlo, kdyby se ti rádoby investigativní novináři pokusili zjistit, jestli a kde si platí zdravotní pojištění… To by mi přišlo jako mnohem zajímavější téma, než diskuse o danění marketingových příjmů, které sice také budou milionové, ale stále bych je považoval za nepodstatné = ale hlavně to, že u nás nedaní je jen známkou toho, že se chová ekonomicky. Možná ne úplně morálně (vzdělání, školy, atd. měla z rozpočtu ČR ale nic moc zpět nevrací), ale ekonomicky ano.

Politika – ODS se u mne odepsalaPolitics in the Czech republic – ODS is for me a dead party

Tak tohle jsem si nikdy nemyslel, že napíšu. Nikdy bych si nemyslel, že se stane něco, co mne donutí komentovat politiku. Bohužel, stalo se.

Když odvolal Nečas ministra Pospíšila, říkal jsem si – je to šaráda, něco za tím bude, něco, o čem zatím nevíme. Když přišli novináři s teorií, že jde o to, aby nebyla Bradáčová jmenovaná vrchní státní zástupkyní, tak jsem si pořád myslel, že je to příliš průhledné pro vysokou politiku. Že za tím musí být víc, něco…, o čem nevíme. Když Nečas jmenoval nevýrazného ministra jehož jméno jsem dosud nikdy neslyšel – říkal jsem si pořád – fajn, snad ví, co dělá. A pořád jsem si říkal – kdypak se projeví to něco, o čem zatím nevíme.

A dnes ve zprávách čtu, že nový ministr nejmenuje Bradáčovou, ale chce výběrové řízení. Výběrové řízení v zemi, kde je to skoro synonymem pro podvod. Hnus. ODS se u mne odepsala. Víc k tomu psát nebudu – jenom, že se totálně, naprosto a zcela znemožnili v mých očích… Tak krátkozraké jednání, krátkozraké rozhodnutí – to je… neuvěřitelné.

Ještě pořád si říkám – bylo opravdu za odvoláním Pospíšila ještě něco jiného? Dozvíme se to někdy? Začínám pochybovat – a nakonec si říkám – že by za tím nic jiného než Bradáčová nebylo??I have never thought I will be writing this. I have never thought that anything could happen, forcing me to write about politics. Unfortunately it happened.

When the prime minister Nečas withdrew the Pospíšil, I thought to myself – its just a charade, there must be something we do not know about yet. When the newspapers came with a theory, that the reason was Mrs. Bradáčová – that she should not be nominated as the superior prosecutor, I still belived its too „simple“ for such high politics. I believed that there must be something,… what we still do not know about. When the prime minister nominated as a minister completely unknown and dull minister, which name I have never heard about – I still told myself – ok, he probably knows, what he is doing. And I still was telling to myself – when the something we do not know about will become known? 🙂

And today I have read in the newspapers, that the new minister will not nominate Bradáčová, but he wants to have a tender. Tender in a country, where it is a synonym for the fraud. It is an outrage. The ODS is for me a dead party. I will not write more about this – they have become in my eyes a completely not-trustworthy political party… Such shortsighted decision and behaviour – is… unbelievable.

I still tell to myself – was there anything else behind the withdrawal of Pospíšil? Will we ever know? I started to doubt this – and in the end I told myself – was the Bradáčová case the real reason?