Miroslav Žamboch: Vlk samotář (90%)

Po delší době opět fantasy, které mne dokázalo nadchnout od začátku až do konce! Zdá se, že autor se v tomto románu nezamotal do příběhu a neztratil dech někde uprostřed, jak se mu to už jednou stalo v recenzované knížce Na ostřích čepelí.

Příběh této knihy je vícevrstevnatý, čtenář má možnost chápat důvody, proč je hlavní hrdina, nezdolný Koniáš, pronásledovaný, proč se zamotává do dobrodružství popsaného v této knize. Mně osobně se velice líbil způsob jakým autor popsal opuštěnou základnu / citadelu kouzelníků. Vypravěčský styl autora, kterým popsal narychlo opuštěnou kouzelnickou citadelu byl jedním slovem vynikající.

Příběh je podle mého názoru skvělý také v tom, že autor nechává Koniáše vyzrávat, předkládá nám jeho motivy, důvody jednání a proč se zrovna v dané situaci chová daným způsobem. Kniha je velice čtivá, námět je zábavný, není to jednoduchá a průhledná povídka, tak proč nedostala 100%? Odpověď není až tak složitá. Autor se podle mého názoru vykradl. Vykradl sám sebe, kdy Koniáš v knize Na ostřích čepelí prodělá něco jako ztrátu osobnosti, musí nejprve najít sám sebe a přestat se chovat jako krvelačné zvíře, aby se mohl vrátit do života, tak v této knize je zase otráven magickým jedem, který mu má kompletně zlikvidovat paměť, aby zapomněl kým je…

Jo, dobře, já chápu, že autor potřebuje aby kniha byla napínavější, dobrodružnější, aby hlavní hrdina překonal něco děsivého,… Chápu, že popis dalšího šrámu, zlomeniny, případně nějaké jizvy čtenáře tak nezaujme,… Ale myslím si, že by autor nemusel Koniáše vystavovat něčemu, čemu by vlastně neměl mít schopnost nijak odolat, takže – v tomto mne v jako jediném bodě román zklamal.

Jinak je to vynikající kniha, Sapkowski se může jít zahrabat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fantasy, Próza a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *