Jak vycvičit draka / How to train your dragon (95%)

Trochu jsem se na začátku filmu bál, že jde o zpracování knihy Eragon, případně nějaký film na její motivy, nebo že bude mít s touto knihou něco společného… Eragona, přiznám se, zrovna nemusím, připadá mi… poněkud stupidní. A tím myslím všechno od slohu, jednoduchost vět, tak i samotnou zápletku. Ale nehodnotím tady Eragona (a jeho další díly)! 🙂

Samozřejmě, že jsem ujetý směrem jak do kreslených, tak fantasy filmů – tudíž nemůžu asi říct, že bych byl při hodnocení tohoto filmu nějak obzvlášť objektivní. Film se mi velice líbil, jako oddychovka a odreagování naprosto perfektní.

Vystavění příběhu, vtip, humor, zábava, zápletka, pointa, prostě všechno na filmu je udělané velmi kvalitně. Proč teda 5 procent dolů? Asi protože někdy trochu zaskřípala animace, kvalita triků. Přišlo mi, že některé záběry jsou vypiplané téměř k dokonalosti a někdy se mi zdálo, jakoby byly postavičky „nalepené“ na pozadí. A to tak, že jsem si toho párkrát všiml a rušilo mě to.

Nemyslím, že bych se na film díval někdy ještě jednou, ledaže bych to pustil dětem, což bude ještě pár let trvat. Doporučuji film ale i dospělým, kteří se u filmu taky v klidu odreagují.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dobrodružné, Film, Kreslené a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *