Politika – ODS se u mne odepsalaPolitics in the Czech republic – ODS is for me a dead party

Tak tohle jsem si nikdy nemyslel, že napíšu. Nikdy bych si nemyslel, že se stane něco, co mne donutí komentovat politiku. Bohužel, stalo se.

Když odvolal Nečas ministra Pospíšila, říkal jsem si – je to šaráda, něco za tím bude, něco, o čem zatím nevíme. Když přišli novináři s teorií, že jde o to, aby nebyla Bradáčová jmenovaná vrchní státní zástupkyní, tak jsem si pořád myslel, že je to příliš průhledné pro vysokou politiku. Že za tím musí být víc, něco…, o čem nevíme. Když Nečas jmenoval nevýrazného ministra jehož jméno jsem dosud nikdy neslyšel – říkal jsem si pořád – fajn, snad ví, co dělá. A pořád jsem si říkal – kdypak se projeví to něco, o čem zatím nevíme.

A dnes ve zprávách čtu, že nový ministr nejmenuje Bradáčovou, ale chce výběrové řízení. Výběrové řízení v zemi, kde je to skoro synonymem pro podvod. Hnus. ODS se u mne odepsala. Víc k tomu psát nebudu – jenom, že se totálně, naprosto a zcela znemožnili v mých očích… Tak krátkozraké jednání, krátkozraké rozhodnutí – to je… neuvěřitelné.

Ještě pořád si říkám – bylo opravdu za odvoláním Pospíšila ještě něco jiného? Dozvíme se to někdy? Začínám pochybovat – a nakonec si říkám – že by za tím nic jiného než Bradáčová nebylo??I have never thought I will be writing this. I have never thought that anything could happen, forcing me to write about politics. Unfortunately it happened.

When the prime minister Nečas withdrew the Pospíšil, I thought to myself – its just a charade, there must be something we do not know about yet. When the newspapers came with a theory, that the reason was Mrs. Bradáčová – that she should not be nominated as the superior prosecutor, I still belived its too „simple“ for such high politics. I believed that there must be something,… what we still do not know about. When the prime minister nominated as a minister completely unknown and dull minister, which name I have never heard about – I still told myself – ok, he probably knows, what he is doing. And I still was telling to myself – when the something we do not know about will become known? 🙂

And today I have read in the newspapers, that the new minister will not nominate Bradáčová, but he wants to have a tender. Tender in a country, where it is a synonym for the fraud. It is an outrage. The ODS is for me a dead party. I will not write more about this – they have become in my eyes a completely not-trustworthy political party… Such shortsighted decision and behaviour – is… unbelievable.

I still tell to myself – was there anything else behind the withdrawal of Pospíšil? Will we ever know? I started to doubt this – and in the end I told myself – was the Bradáčová case the real reason?

Příspěvek byl publikován v rubrice Politika a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *