Assa Larsson: Prolitá krev (65%)Assa Larsson: The Blood Spilt (65%)

Jde o druhý román detektivní série s jednou z hlavních postav, Rebeckou Martinssonovou. Knihu jsem přečetl relativně velmi rychle, nejde o nijak zásadně rozsáhlou detektivku, jen je v Čechách asi vydána na kvalitním papíře, protože tak trochu klame tělem… Námětem knihy je opět vražda kněze, obdobně jako v prvním díle, jenom tentokrát kde o kněze-ženu. Námět jako takový mne nezaujal skoro vůbec a kniha mi připadala dějem vcelku podprůměrná. Co ji dokázalo udržet nad obvyklým průměrem je styl, jakým je napsaná – prostě mi autorka maximálně vyhovuje.

Líbí se mi, jak strukturuje děj, jak předkládá čtenáři informace, které neměl předtím k disposici, jak dávkuje napětí/dobrodružství a že dokáže překvapit. Prostě podle mého názoru má skvělý styl. To je někdy vcelku problém – alespoň u některých knížek, které čtu je jednoznačně zajímavý nápad, obsah – ale mnohdy to autor neumí dobře podat (v žánru sci-fi / fantasy). Tady, u této knihy, jednoznačně vyniká styl nad obsahem.

Zatím, po přečtení třech knih, můžu říct, že absolutně nejlepší byl třetí díl. Slabší byl první díl a jednoznačně nejslabší díl druhý. 🙂 Kdybych četl autorku od prvního dílu, patrně už bych si třetí díl nikdy nekoupil…This book is a second book in the series with one of the main characters, Rebecka Martinsson. I was able to read the book quite fast, its not a long novel, its just printed in the Czech republic on a higher-quality paper so it pretends to be big… The story is about a murder of a priest, similarly as in the first volume, but in this case it is a priest-woman. The story itself was not very interesting and as a whole I consider the story to be below average. What puts this book above average is the author’s style – I like this style very much.

I like how she structures the story, hos she presents new, previously unknown, information to the reader, how she increases the tension/adventure and that she is able to surprise me. I really believe that Mrs. Larsson has a great style. I believe that this is quite a problem for some books I have read, when great story/idea is told in a really bad way (in sci-fi / fantasy). Here, this book tells poor story in a great style.

So far, after reading the first three books I have to say that the best was the third volume. Little worse was the first and so far definitely the worst was the second volume. 🙂 If I read this author series from the first volume, I doubt I would buy the third book, after reading this second book…

Příspěvek byl publikován v rubrice Detektivka, Próza a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *