Robert Fabian: Planeta mezi dvěma slunci (100%)Robert Fabian: Planet between two suns (100%)

Survival román Roberta Fabiana jsem otevřel vyloženě na doporučení, jinak bych asi o něm nevěděl – orientuji se poslední dobou podle obecných žebříčků, hledám knihy co byly dobře hodnoceny, případně rovnou získaly nějakou cenu – Hugo, Nebula, nebo podobně. Román Roberta Fabiana asi takovou cenu nedostane, protože jej nenapsal americký, případně anglický autor, ale autor český, tudíž celosvětově asi docela neznámý.

Román je ale napsaný skvěle. Od prvního momentu knihy jsem se ohromně bavil a příběh jako takový mne získal vpodstatě okamžitě. Po dočtení relativně rozsáhlé knížky jsem si jenom říkal – proč toho není víc? Proč to nemá pokračování asi je jasné, ale dovedu si představit další román z této planety, jiný příběh, jiné vyprávění zasazené do tohoto vesmíru Roberta Fabiana, kde existuje Planeta mezi dvěma slunci.

Nemůžu toho mnoho prozradit o samotném ději, protože pak bych připravil čtenáře o zážitek a překvapení celé knihy…

Volám bravo, bravo pane Fabiane, ať už jste kdokoliv. Prosím pište, získal jste jednoznačně oddaného čtenáře.The survival novel of Robert Fabian was a complete unknown to me and I have read this book just because of recommendation, otherwise I would miss it. I am choosing books to read based on Top 100 sci-fi books or based on Hugo, Nebula awards. The Robert Fabian novel will not get such award, because it was not written by an american or english author, but czech author, thus not known one.

The novel is great. Since the first moment I liked the story and I enjoyed the book very much. After finishing this relatively long book I just told myself, why there is not more? Why this book does not have direct continuation is pretty clear to all who read it, but I can imagine other novel from this planet, or other story, other book set in the world of Robert Fabiana, where there is a Planet between two suns.

I can not say much about the story itself, because then the reader would be disappointed and not surprised from the reading of the book…

Bravo, bravo Mr. Fabian, whoever you are. Please write more books, because just now you have got just one more devoted reader.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dobrodružné, Próza, Sci-fi a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *