Problémy s internetemInternet problems

Tak od pátku máme další problém v domácnosti – poté, co jsme překonali v jednom týdnu kotel a jeho smrt, pračku a její smrt, tak mi odumírá internet. A to velmi zvláštním způsobem. Download rychlost spadla někam k 70kB/s, což je asi tak deset procent normálního stavu, nicméně upload se drží na slušném průměru kolem 400kB/s.

Přiblblé rady místního internet providera jsem poslechl všechny, včetně výměny modemu – i když jsem o tom měl dost pochybností – a samozřejmě to nepomohlo. Nicméně – tady v Itálii je nutné poslechnout všechna doporučení a projít si nejprve i ty slepé uličky, abychom se konečně někam dostali – technik bude muset zvednout zadek a kouknout, kde co kdo zmastil v nastavení u providera. Nevěřím tomu, že by to bylo způsobeno náhlým připojením několika desítek uživatelů – pak by mi internet fungoval alespoň nějak ve večerních hodinách – ta rychlost kolem 70-80kbps je ale relativně stabilní, stejně jako rychlost uploadu. Podle mého laického hodnocení někdo něco zmastil v nastavení u mého IP.

Achjo – jak by bylo jednodušší tohle řešit v ČR… Tam jsem dokonce zažil řešení online, po telefonu. Ale to bylo v zaostalé východní Evropě. Tady jsem na západě, tak budu čekat.Since Friday we have just a new problem in our flat – just after surviving the change of the boiler and the death of washing machine, internet is dying now. And the issue is quite peculiar. Download speed is now around 70kbps, which is approximately ten percent of the standard status, but the upload keeps at quite normal average 400kbps.

I have followed all the stupid advices of the local internet provider, including the change of the modem – although I have doubted it could be the cause – and of course it did not help. Well – it is necessary to follow all the recommendations, to go through all the dead ends, to get somewhere here in Italy – some technician will need to move his butt and have a look, who and where was f…d up at the provider. I do not believe this could be caused by sudden connection of several dozens of users – even in such case the internet should work at least during night – but the speed around 70-80kbps is relatively stable, as well as the upload speed. I believe, as a non-expert, that someone on the provider side have made a mistake at the setting for my IP.

Well – how much easier it would be to solve this in the Czech republic… I have already had similar issue and it was solved online, over the phone. But this happened in the non-developed eastern Europe. Here I am in the western Europe so I will wait.

Příspěvek byl publikován v rubrice Život v zahraničí a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *