Prometheus (20%)Prometheus (20%)

Tak jsem shlédl film Prometheus, starý asi tři měsíce, který má asi v časové linii nějak předcházet celé sérii filmů Vetřelec. Kde můžu říct, že první dva, možná tři díly považuju za opravdu špičku žánru sci-fi / horror.

Upřímně, koukal jsem na Promethea s otevřenou pusou. Taková sbírka bohapustých hovadin – to jsem teda opravdu neviděl hodně dlouho. Jasně, vědeckofantastické filmy a horory jsou do značné míry hovadiny, protože ztvárňují nějaký příběh z nějakého neexistujícího světa, alternativní reality… Ale mnohdy v rámci tohoto světa fungují nějaké logické vztahy, postavy se v tom vytvořeném světě chovají realisticky…

A pokud vytvořím svět, který má zobrazovat lidskou budoucnost, odvolávám se tam na Zemi – tak předpokládám, že lidstvo se i za těch sto nebo více let bude schopné chovat obdobným způsobem jako my, jenom snad bude mít lepší technické možnosti, případně vybavení…

A nepředpokládám, že by na misi někam do neznáma za potencionálními mimozemšťany byly vysláni pošuci bez elementárních schopností a pudu sebezáchovy. Nebo mohli teda ve filmu poznamenat, že opravdu budoucnost lidstva je taková, že lidské IQ klesne někam ke kvocientu současných 35, světu vládnou idioti a doktoráty všech těch hlavních postav v tom filmu tudíž dostali lidi s IQ 55. Protože asi tak se chovali. Sice pak nechápu jak vyvinuli mezihvězdné lety, ale co už.

Takové kraviny!! Celá posádka té vědecké lodi byla vybrána soukromou firmou, tudíž měli možnost si vybrat ty nejlepší. Kdyby to byla vládní kosmická loď, tak mohli říct, že víc jak nadpoloviční většina posádky jsou něčí příbuzní (těch idiotických vládců světa) a tak by se to asi dalo chápat.

Nechce se mi přidávat a opakovat ten seznam těch hlavních hovadin – myslím, že nejlíp to shrnuje toto video:
Akorát je teda anglicky… 🙂

Dvacet procent v hodnocení dávám za pěkné triky. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Film, Horror, Sci-fi a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *