Miroslav Žamboch: Líheň (95%)Miroslav Žamboch: Líheň (95%)

Další kniha od Miroslava Žambocha není rozhodně psaná vážně. Řekl bych, že si autor tak trochu dělá ze svých čtenářů šprťouchlata. Ale pokud přistoupíte na jeho hru, tak se budete ohromně bavit.

Jde vlastně o příběh kde je hlavní hrdinkou žena, vysokoškolská asistentka, nebo snad doktorandka na FSTV v Praze, která se náhodou připlete do pouličního přepadení,… a pak už následuje lavina událostí, která ji nese v čase dál a dál… Kolem se děje stále více neuvěřitelných věcí, s ní se začnou také dít neuvěřitelné věci,… a vy se budete stále více bavit.

Výběr jmen hlavních postav je zábavný, jistě za tím je dost skrytých významů. Ale tím se máte koneckonců bavit také.

Knížka podle mého názoru kvalitou vyrovnává, nebo překonává zahraniční literaturu tohoto ražení. Oproti brakové zahraniční literatuře má ale dvě základní plus – děj se odehrává v Praze,… a je to napsáno vcelku inteligentně.

Je zjevné, že knihy mají být poctou Jiřímu Kulhánkovi a jeho Nočnímu klubu. Bohužel, tyhle knížky jsem zatím nečetl, byť je mám v seznamu knih na přečtení… Určitě se k nim ale prokoušu.

Jde o brakovou, zábavnou literaturu. Pokud máte na něco takového chuť,… tak to určitě patří mezi to nejlepší, co kdy bylo napsáno v tomto žánru. Samozřejmě celosvětovou literaturu to ale neovlivní. 🙂Another book written by Miroslav Žamboch is definitely not meant seriously. I would say the author makes jokes of its readers, at least a bit. But if you accept his game, you will enjoy it very much.

The main character of this book is a female, a college assistant, probably PhD. student of a Sport university in Prague,… She becomes a victim of a street robbery by accident… and then the stream of events starts… and carries her in time, and beyond… Around her are happening more and more incredible things, also with her start happening impossible things … and you will have more fun on every page.

The selection of the names of main characters is entertaining, they certainly have hidden meanings. But after all, you should have fun with this as well.

The book in my opinion is coping with, or even overcoming this kind of literature. In comparison to standard pulp literature it has two basic pluses – the story takes place in Prague, … and it is written quite intelligently.

It is obvious that the book is considered as a tribute to Jiří Kulhánek´s Nightclub books. Unfortunately I have not yet read these books, although they are in my list of books „to read“… I’m sure I will get to them eventually.

It is an example of pulp science-fiction, entertaining literature. If you would like to read something entertaining, not hard,… then these books rank among the best ever written pulp fiction books. Of course, the worldwide literature is not going to be affected by these books. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *