Jo Nesbo: Nemesis (60%)Jo Nesbo: Nemesis (60%)

Další kniha ze série o notorickém alkoholikovi Harrym Holeovi. Samotná vražda a její vyšetřování mi na celé knížce připadala jako to nejméně zajímavé. Mnohem zajímavější mi přišlo to, jak práce u policie, alkoholismus a lidi, které kolem té práce potkává, mávají se životem hlavního hrdiny.

Vcelku se mi na autorovi líbí, že hlavní postava za svoje přešlapy, kterých mimochodem nedělá zrovna málo, dostává napřesdržku.

Samotné vyšetřování? Nevím, přišlo mi to překombinované. Přišlo mi, že ty dvě vyšetřovačky, které řešili souběžně,… nemusely mít tak zrovna komplikovaná vysvětlení. Nepřijde mi, že by bylo až tak úplně reálné, aby lidi uvažovali v takových kombinacích, aby byli schopni tak perfektně plánovat, vymýšlet a realizovat svůj plán. Líbilo se mi sice vysvětlení, jakou měli ti pachatelé motivaci k těm činům,… ale nějak to nebylo ono.

Asi chápu, že napsat knížku o tom, že postavu A zabila postava B, z těchto a těchto důvodů a kriminalisté to jednoduše odhalí a vyšetří asi není úplně stoprocentně zajímavá pro široké publikum – ale připadá mi to mnohem realističtější a uvěřitelnější. Takže – opět se opakuji – krimi asi nebude můj šálek kávy.

Je to just over-too-complicated.Another book from the series about the alcoholic detective Harry Hole. The crime itself and its investigation was for me the least interesting in this book. I found much more interesting the story about the main character, how its police work, his alcoholism, and people he meets influence his life.

I like author approach, that the main character is quite punished by his fate for his missteps (which he makes quite often).

The investigation itself?  I found it overcombined. I think that in both investigations, were too complicated explanations. I do not think it might be realistic that people are able to prepare such level of details in their crimes in advance, then plan it, and then implement it. I liked the explanation of the motivation of the offenders,… but somehow it was not exactly it.

Maybe I can understand, that to write a book about a character A, who killed character B, because of this motives, the detectives find them out, find the character A and put him/her to prison is probably not interesting for the wide spectrum of the readers – but it is much more „believable“ and realistic for me. Maybe I repeat myself – it looks the criminal novels will not be my preferred type of books.

This book was just over-too-complicated.

Příspěvek byl publikován v rubrice Detektivka, Próza a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *