Jiří Kulhánek: Cesta krve (80%)Jiří Kulhánek: The bloody way (80%)

Knihu Jiřího Kulhánka, Cestu krve, jsem otevřel hlavně proto, abych si odpočinul od série Jo Nesba a jeho antihrdiny. Cesta krve začíná velice zábavně, skoro bych řekl, až úžasně. Hned od začátku knížky jsem se bavil vtipem autora, jeho hlavního hrdiny a knížka získala slušný švih.
Musím říct, že hlavní hrdina mi byl sympatický a asi do první poloviny knížky vcelku uvěřitelný. Od půlky knížky trošku knížka ztratila. Změnila se z poměrně zábavné post-apokalyptické scifi v méně inteligentní a méně zábavnou akční-survival-horror-mlátičku. Druhý díl spíše navázal na díl první. Přesto, sumasumárum mě to velice bavilo.

Hlavní hrdina je sice téměř nesmrtelný, ty věci, které přežil asi přežít nešly, přesto je přežil,… A v podstatě se z knížky slušně rozjeté stal takový slabší brak. Přesto, slušná oddychovka pro ty, co jim nevadí, že kolem poletují litry krve, sem tam nějaký ten mozek a stovky, tisíce nábojnic.

Přečetl jsem i neoficiální a neautorizovaný třetí díl, který už nenapsal p. Kulhánek – a upřímně řečeno, autor navázal na styl druhého dílu tak dobře, že bych skoro ani nepoznal že to nedopsal samotný autor prvních dvou dílů. A upřímně – závěr, zakončení si ty dvě knížky zasloužily a to tímto získaly, takže celkově spokojenost.

Pokud hledáte kvalitní literaturu, odečtěte si od hodnocení 50-60 procent.I have read the book of Jiri Kulhanek, The bloody way, mainly because I needed a break from the Jo Nesbo series, with his anti-hero. The book has great start, almost amazing. I enjoyed the jokes of the author, his hero and the book had great pace in the beginning. I liked the hero and he seemed to be quite believable, at least in the first half of the first book.

Since that the book started to deteriorate a bit. It changed the genre from the funny post-apocalyptic scifi to something like not so much intelligent, less funny action-survival-horror-slash. And the second volume continued in this trend. Still I have to say I have enjoyed it quite much.

The main hero can not be killed, the things he has survived could not have been survived, but still he did,… And the book with a promising start was changed into weaker junk book. Still, quite nice relaxing book for those who do not mind gallons of blood, some brains flying around and hundreds, thousands of empty case cartridges.

I have read the third, unofficial and not authorized third volume, not written by Kulhánek – and honestly, the new author has continued in the style so well, I would not be able to recognize the author change. Honestly, the books have needed some ending and they got it by this third volume, so I am satisfied now.

In case you look for high quality books, reduce the valuation by 50-60 percent.

Příspěvek byl publikován v rubrice Horror, Próza, Sci-fi a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *