Kahtryn Stockett: Černobílý svět (98%)Kahtryn Stockett: The help (98%)

Román Kathryn Stockett jsem četl kvůli doporučení a rozhodně můžu říct, že jsem nelitoval. Kniha mne dokázala vtáhnout do děje hned od začátku, jak stylem, tak obsahem. Knížka je rozdělená do kapitol, které vyprávějí děj z pohledu vždy jiné „hlavní“ postavy. Takže nejde ani tak o knihu s jedním hlavním hrdinou, nebo hrdinkou, ale o vyprávění příběhu, nebo souboru příběhů, které se udály zhruba ve stejném čase.

Každá z hlavních postav má nějakou minulost, nějakou snahu o to vyrovnat se s událostmi, které knížka popisuje. Líbí se mi, jak jsou postavy vykresleny, jak každá z hlavních hrdinek „vypravuje“ trošku jiným stylem a také, že se postavy v průběhu knížky trochu vyvíjejí. Nejsou zamrzlé, opravují si svoje názory.

Snad jediné mínus celé knihy, kvůli kterému nedávám stoprocentní hodnocení, je hlavní záporná postava, Hilly. Zaprvé, protože je přliš mladá na to, aby měla tak výsadní postavení – tomu nevěřím. Zadruhé, protože je příliš záporná a absolutně se v celé knížce ani nepoučí, ani nezmění své názory… No prostě zmrzne. Neříkám, že by měla prohlédnout a změnit se, ale ta postava mohla už za děje celé knihy trochu poopravit své názory, nebo změnit taktiku, chování, jednání, něco. Podle mne to bylo nepravděpodobné.

Jinak mi knížka přišla velice, velice zábavná a přesto, že jde cítit, že jde o fikci, tak mi přišla dost uvěřitelná. Není to rozpor?

Musím sehnat film a zkouknout…The novel of Kathryn Stockett, The help I read because of recommendation and I definitely have to say I did not regret it. The book dragged me into the story from the beginning, with its style and its content. The book is divided into chapters, which tell the story from the point of view of different „main“ character. This book does not have because of that one main character, but four of them and is more focused on telling the story, or sum of life stories, which happened roughly around the same timeframe.

Each of the main characters has its history, they try to cope with the events described in the books. I like the way how the characters were described, how each of them tells its story with its specific style and the characters are developing. They can change their opinion, they are not like frozen.

The only drawback of this book, why I do not give full hundred is the main bad character, Hilly. First, I believe she is too young to be so highly treated in the society in the sixties – I do not believe it. The second reason is – she is too bad and she does not learn from her mistakes, she does not change their opinions… She is the frozen one. I do not say she should completely change, but the character could have at least corrected their opinon, change the tactics, behaviour, or something. Its not believable that someone is so rigid for so long.

I found this book very enjoyable and even though you can feel it is a fiction, I found it quite believable. Is it in the contrary?

I have to get and watch the movie…

Příspěvek byl publikován v rubrice Příběhová, Próza a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *