Assassin’s Creed III (60%)Assassin’s Creed III (60%)

Dlouho, dlouho jsem si nezahrál nějakou počítačovou hru. Dlouho, dlouho jsem koukal na obrázky z předchozích dílů této série a vždycky jsem si říkal, jak by mohlo být super si tu hru zahrát. Až teď jsem se k tomu (konečně) dostal.

Zkušenosti a názor? Smíšené. Samozřejmě, grafika je super. Možnosti, jak udělat nějaký úkol jsou fajn. Přesto mi to přijde,… příliš orientované na průměrnost, na masy. Jo, já chápu a mě samotného by asi nebavilo zkoušet něco desetkrát, než se mi to povede, takže možnost něco nezvládnout úplně dokonale je fajn,… Ale dovedu si představit, že by hra mnohem více odměňovala, nebo naopak mnohem více trestala, znesnadňovala, pokud něco neuděláte dokonale.

Prostě rozdíl oproti tomu, kdy něco „nějak prolezu“ a „udělám na 100 procent“ je… nulový. Nemá absolutně žádný vliv na příběh, na něco dalšího. Možná, kdybych byl nějaký geek co nedělá nic jiného,  jenom hraje tuhle hru a porovnává výsledky s kamarády – pak by mne to možná motivovalo k tomu se snažit dosáhnout lepších procent. Možná že by mne to motivovalo, kdybych za 100 procent splnění úkolů odkrýval „něco“, třeba jiný úder. Budu něco dělat jen tak, tak budu mít jenom dva útoky, pokud ale něco zvládám skvěle, naučím se zabíjet tímto způsobem, odkryje se mi tato kombinace kláves, kterou když namačkám, tak udělá super kombo,… nebo tak něco. To by mě možná motivovalo.

Navíc jak je vidět, masové hry vyžadují spousty naskriptovaných video-prostřihů. Začíná se z toho stávat takový hraný film. A nějak mi to přijde, že takový druh hry, který má jen jednu cestu, jeden způsob jak se zásadní věci dějí, je nudný. Je fajn, že můžu zabití nebo krádež něčeho udělat třeba deseti způsoby, ale není možnost, jak to neudělat. Jediné co můžete dělat nebo nedělat jsou vedlejší úkoly. No aspoň, že je to dost dlouhá hra. Není to na jedno odpoledne.

Upřímně,… Stává se z těchto her taková naskriptovaná nuda. Ale sedmdesát procent dávám za grafiku a ne úplně blbý příběh. Mnohé filmy nebo knihy co jsem četl za svůj život ani zdaleka nemají tak kvalitní příběh…

For very, very long time I did not play any computer game. I have for a long time watched at the pictures of the games of this series and told myself how cool it may be to actually play it. And now (finally) I was able to play it.

Experience and opinion? Mixed. Of course, the graphics is great. Possibilities, how to perform a task not limited – very nice. But still I find it,… too much mass-oriented, too much oriented on an average player. Yeah, I understand, the average player and even me does not like to try something ten times before it could be done. Thus I understand the possibility to do something not at 100 percent is nice,… But I can also imagine the game rewarding the player if he does it at maximum, or on the other hand made it more difficult, if you do not do it perfectly.

The difference between „I have somehow done it“ and „I did it at 100 percent“ is… zero. It has absolutely no impact on the story, on anything. Maybe, if I were a geek who does not do anything else, but plays this game and compares the results with his friends – it may motivate me to try to achieve better results, but maybe not. Maybe I would be motivated in case if I would do some mission at 100 percent, I would get „something“, maybe new attack type. If I would just pass the mission, I will keep my one attack and one deffence but if I would do it perfectly, I might leatn a new attack type, new combination of keys, which unlocks this combo,… or something. This might motivate me, maybe.

And this mass-oriented game requires lots of scripted videos. It becomes to be a sort of movie. And somehow I do not like this type of games, where there is only one way how to do a task, one path which is requested – sorry, its boring. Its nice, I can perform a kill or a stealing in ten ways, but I do not have an option – not to do it. The only thing you can – not do are the non-critical missions. At least this game is not short. Its not one-afternoon game.

Honestly,… for me, these games become scripted boredome. But I give seventy percent for graphincs and not-so-much stupid story. Many films I saw or books I read in my life had much worse story idea in comparison to this… But is not this just too little?

Příspěvek byl publikován v rubrice PC a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *