P.D.James: Zahalte jí tvář (60%)P.D.James: Cover her face (60%)

Kniha je typickou detektivkou, jak jsem koneckonců očekával. Líbilo se mi, jak byly jednotlivé postavy popsány, jak jejich vnitřní úvahy autorka vysvětlila a jak ovlivňovaly jejich jednání. Postavy byly uvěřitelné, chovaly se tak, jak bych mohl věřit, že by se mohly chovat, kdyby se ta vražda skutečně stala. Představivost autorky je obrovská a líbilo se mi, že ani jedna z postav nejednala podle šablony. Ani jedna z postav nebyla ani černá, ani bílá. Každý měl něco co chtěl skrýva, něco, o čem přemýšlel a o něčem se rozhodoval.
Hezky napsáno.

Možná, kdyby se mi líbily detektivky, dal bych vyšší hodnocení, ale pro mne, kdo detektivky nemiluje jenom tak samotné, to bylo tak-tak. Hezká detektivka, ale jinak nic.

Pokud máte rádi detektivky, nebo je dokonce milujete, přidejte si dvacet až třicet procent.The book is typical criminal novel I have expected. I liked the way, how the characters were described, how their inner thoughts were presented and how they have influenced their behavior. The characters were believable, they behaved as it actually might have happened. Imagination of the author is great and I liked that neither of the characters was in a sort of stereotype. None of the characters was either white or black. Each have something to hide, something to think about and something to decide. Its nicely written.

Maybe, if I liked criminal novels, I would give higher, but for me, the person who does not like criminal novels per se, it was so-so good. Nice criminal novel, but otherwise nothing there.

If you like or even love criminal novels, add twenty or thirty percent.

Příspěvek byl publikován v rubrice Detektivka, Próza a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *