Kurt Vonnegut Jr.: Jatka č. 5 (50%)Kurt Vonnegut Jr.: Slaughterhouse-Five (50%)

Tahle kniha Kurta Vonneguta je pro mne prvním dílem tohoto autora. Dostal jsem se nějak do třetiny této krátké knížky a pomaličku jsem víc než samotný děj knihy začínal pozorovat sám sebe, jak odhaduju, kdy tu knížku asi dočtu, v které části knihy jsem… a kdy to proboha skončí. Tak to chodí.

Kniha je, jak jsem potom četl na wikipedii, označována jako protiválečná… Nevím co je na ní protiválečného. Připadá mi ubohá a nezajímavá. Upřímně moc nechápu, co je na této knize „vědecko“fantastické. Spíše ujeté. Možná bych i chápal, že ta knížka mohla mít tak před čtyřiceti lety odezvu – v dobách, kdy se masivně hulila marihuana a lidi chtěli být free a nechtěli válku ve Vietnamu a žili v USA. Jinak… Nuda.

Ještě mám někde připravenou knihu od tohoto autora a teď jen marně přemýšlím, jestli ji odložit na co nejpozdější dobu a protrpět ji, až nebudu mít žádné dobré knihy ke čtení (což se asi nestane), nebo ji přečíst co nejrychleji a zapomenout – a nikdy se k tomuto autorovi nevracet. Nevím. 🙂This Kurt Vonnegut book is a first one I have ever read written by this author. I have been able to get to around one third of this book and observed more myself, how I estimate when this book ends, than this book story itself… So it goes.

I have read some reviews of this book and its summary at wikipedia and found out, its considered to be anti-war book. I have no idea what is in it to be considered as anti-war. I consider it as weak and not-interesting. And honestly I do not understand, what is in this book „science“fiction. Crazy maybe. Maybe I have an idea how this book became popular – forty years ago, at times when marihuana was smoked and people wanted to be free and were against Vietnam war, lived in the US. For us – its boring.

I have somewhere another book written by Kurt Vonnegut and now I cannot decide whether I should postpone reading it after I finish more interesting books (and I have there infinite number of them) or read it as fast as I could and forget about this author and never go back. I really do not know. 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Próza, Sci-fi, Válečné a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *