Hanebný parchanti / Inglourious basterds (85%)

Tento film se těžko nějak charakterizuje, protože nezapadá do žádné škatulky standardních filmů. Není to sci-fi, ačkoliv se tento příběh nikdy nestal,… Možná by se to dalo definovat jako příběh z alternativní reality, těžko říct.

Quentin Tarantino je pojem. Musím říct, že jeho filmy se mi dost líbí, na druhou stranu má dost zvláštní způsob natáčení. Nemá ani v nejmenším problém ukázat ve filmu brutality, smrt. To se moc nevidí, hlavně u amerických filmů je všechno to umírání takové,… očekávané. Moc vás nepřekvapí, když někdo umře. Jste na to tak nějak připravovaní po celý film. V tomto filmu mne smrt minimálně dvakrát překvapila. Nečekal jsem to. Hlavní i vedlejší postavy reagují nepředvídatelně. Alespoň mně to tak připadalo.

Ale to vůbec na kvalitě filmu ani trochu neubírá, právě naopak! Herecké výkony jsou naprosto skvělé. Výběr herců, celý casting úžasný. Proč jsem filmu nedal 100%, když na něj v podstatě pěju samou chválu?

Velmi slabý příběh. Velmi, velmi uboze vystavěná zápletka, velmi jednoduchá. To je ale jediné minus. Opravdu, jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. Vřele doporučuji, zejména pokud vám nevadí krev. Není jí tam až tak moc, spíše jen překvapí… Skvěle natočený film.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *