Ukrajina – komentář

Obvykle zde moc aktuální dění nekomentuji – nemám dost informací na to, abych měl pocit, že existuje něco jako objektivní pravda, nebo objektivní hodnocení aktuálních událostí. Snad se to pak dá dělat s odstupem času – ale historii píší vítězové, takže nevím. Podle mého názoru – lidé na Ukrajině byli zcela po právu nespokojeni se stavem své země. Začali demonstrovat. Podporovali je v tom političtí představitelé z EU, tj. ze západu, kteří tam přijížděli s alegorickými vozy a řečnili na náměstí…. Čas plynul.

Pak se eskalovalo násilí. Házely se molotovovy koktejly. Začali se zabíjet policisté. Někdo začal střílet do demonstrantů. Kdo, to se neví. Upřímně pochybuji, že to byl někdo pověřený Janukovyčem. Spíše,… buď někdo z „Majdanu“, tj. zástupci západu a jimi financovaní provokatéři, nebo ruské tajné služby. Kdo, to pochybuji, že se dozvíme ať už teď nebo v budoucnosti.

Byla svržena legitimní vláda – prezident uprchnul do Ruska. Byl rospuštěn ústavní soud. Politikům bylo vyhrožováno. To všechno jsou asi fakta. Spekulace jsou, kdo za tím stojí. Rozhodně ne „obyčejní“ ukrajinci, kteří demonstrovali na náměstích za lepší život. Ukrajinu si rozparcelovali ukrajinští oligarchové. Novou vládu a nového prezidenta bez voleb uznala okamžitě bez váhání EU a USA. Rusko tvrdí, že jsou nelegitimní. Objektivní pravda? Spíše na straně Ruska.

Rusko obsadilo Krym. Fuj, hnus, křičí EU a USA. Ano, je to hnus, souhlasím – ale na druhou stranu nejsem ani překvapen, ani pohoršen. Nezdá se podle zpráv, které máme k disposici, že by se zabíjeli lidé, nebo se střílelo. Těžko říct, co se bude dít dále. Krym se připojí k Rusku, nejspíš. Volby na Ukrajině … budou? Kdo vyhraje? Co se bude dít dále? Půjde opravdu EU a USA do střetu s Ruskem – ekonomicky? Děsivé je, že se píše historie a my, obyčejní ovčané, s tím nemůžeme vůbec nic udělat.

Já hluboce nesouhlasím s tím, že ČR posílala letadla na Ukrajinu a vozila sem ukrajince k ošetření. Stejně tak nesouhlasím s tím, že vláda tam posílá 50 milionů. Nikdo soudný s tím nesouhlasí – kdo dostane ty peníze do kapsy? Pochybuji, že obyčejní Ukrajinci.

Co přijde dál? Půjdou rusové dál? Pochybuji. Nevylučuji to, ale pochybuji o tom. EU a USA reagují hystericky. Když už, mají říct co se jednoznačně požaduje, co se stane, když to Rusko nesplní a stát za svým slovem. Ani jedno z toho není nikdo na západě schopen… Stárneme a rozbředáváme se. Konec západní civilizace. Snad je budoucností bílé rasy Rusko. Uvidíme. Jsem zvědav.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Ukrajina – komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *