Polsko a polské vzpomínky

Tak ve středu v noci vyrážím do Polska, abych si zašel do banky, požádal o vystavení potvrzení o provedené platbě. Takže ve středu uvidím, jestli jsem fakt sklerotik a nezodpovědná osoba, nebo jestli jsem ty peníze na daňový úřad poslal. Jsem přesvědčen, že jsem je poslal.

Vše je s největší pravděpodobností způsobeno tím, že daňový poradce, když mi vyčíslil nedoplatek, tak mi napsal číslo účtu, kam mám peníze poslat a také popis, s jakým textem (u nás se používá variabilní symbol) to mám poslat. A já to nejspíš písmenko po písmenku opsal.

A zřejmě, s největší pravděpodobností, daňový poradce učinil chybu a napsal mi špatné číslo. Vše jsem zjistil teď, náhodou, když jsem porovnával tehdejší pokyny od daňového poradce a současné pokyny… Tudíž já ztratím půl dne svého života, minimálně tisíc korun za cestu (jedu fakt levně), nervy a nepohodlné putování, no prostě dost nepohodlí,… a vše jen kvůli jedné jediné firmě. V současnosti přemýšlím, co budu dál dělat.

Samozřejmě, všude v civilizovaných zemích by úřad provedl kontrolu, zda dostal peníze v takové a takové výši v ten a ten den z takového a takového účtu. Jenomže tohle je státní správa. A taky protože Polsko.

Co zatím vím je, že pojedu do Polska…, abych osobně mohl podat žádost o potvrzení platby. Žádost mi pak bude zaslána (protože Polsko) – a otázka je, jestli ji budou ochotni poslat do ČR. Pokud ne (protože Polsko), tak zůstane na nějaké pobočce v Polsku (asi v Katowicích) a já dám někomu plnou moc (další poplatek u notáře, čas strávený u notáře,… – údajně cca 20PLN – protože žádost sepsanou v bance neuznávají, jenom plnou moc od notáře (protože Polsko)), aby ji vyzvedl a poslal mi ji.

No a pak budu vědět. Zatím tuším, dedukuji a spekuluji.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Cestování a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *