Útěk bez placení nebo odstoupení od kupní smlouvy?

Zajímavá situace v neděli. Šli jsme se ženou, tchýní a dcerkou na procházku Prahou, na procházku která byla dlouhá časově, náročná vcelku i tím, jak to bylo dlouhé,… Vše bylo super, až na jeden zážitek, který byl zvláštní, ale dal mi nějaký adrenalin, takže to vlastně bylo fajn taky,…
Zastavily mne žena s tchýní, že si chtějí dát kafe v restauraci „Ve staré radnici“, která jim připadala, že by mohla být levná. Já jsem o ničem moc nerozhodoval, protože v tu chvíli chtěla Eliška čůrat, tak jsme šli čůrat nad kanál. Sotva se Eliška vyčůrala, já jsem zasedl ke stolku a postavili přede mne „kapučino“, co jsem si objednal, tak jsem začal protestovat. Protože už tam číšník nebyl, tak jenom k ženě a tchyni a říkal jsem pojďme pryč, to je humus, tohle pít nechci. Vůbec nešlo o kapučino, ale o něco takto odporného:
cappuccino_bad

Řekl bych, že ještě mnohem, mnohem horší, protože ta pěna přesahovala úroveň šálku kávy. Takže jsem jednoznačně prohlásil, že něco takovéhoto pít rozhodně nebudu….

Velice, velice mne mrzí, že jsem si to nevyfotil. Měl bych důkaz a tak vůbec. Ale v tom okamžiku mi to vůbec nedošlo. Protože žena ještě neměla svou kávu (předpokládal bych latté) ani na stole, tak mi to připadalo jako fajn – navíc tchyně se své kávy nestihla také ani dotknout. Takže jsme vstali a sebrali se k odchodu.

Po asi sto metrech mne doběhl pan vrchní, že musíme zaplatit všechny tři kávy. Sdělil jsem mu, že to platit nebudeme, neboť je to hnus a něco takového platit nebudu, ale jsem ochoten mu dát dvě stovky na místě a ať nám dá pokoj. A pan vrchní trval na třech stech(!) korunách. Na argument, že jsme se té jejich „kávy“ ani nedotkli, nereagoval a začal vyhrožovat, že zavolá policii. To jsem mu rád odsouhlasil a požádal jej, ať tak učiní s tím, že my jdeme v klidu na Petřín, tak může jít s námi a vydali jsme se na cestu.

Po zhruba pěti minutách nás dojela hlídka policie ČR, která nás vyslechla, nechala si vysvětlit o co jde. Poté, co uslyšeli, že jde o to, že před nás položili kávy, které jsme odmítli vypít a odešli jsme, odmítli to řešit i jako přestupek (po ujišťovací otázce, že šlo opravdu jen o kávu) a jediné, co udělali bylo, že si vzali údaje z mého občanského průkazu s tím, že nacionále byli ochotni poskytnout panu vrchnímu. Za jednání před hlídkou Policie ČR, která byla ohromně usměvavá a příjemná, pan vrchní potvrdil, že šlo o kávu – (dodatečně mne napadlo, že by mohli vykonstruovat nesnězené jídlo, nebo něco takového), takže jsem si opsal služební číslo pana policisty a požádal jej, aby si případně zapamatoval, co pan vrchní potvrdil, že šlo o tři objednané, ale nevypité kávy. Před policistou jsem panu vrchnímu opět nabídl, že mu zaplatím dvě stě korun na místě s tím, abych pokryl jeho náklady. To mi opět odmítl. Po opsání údajů z mého občanského průkazu jsme v klidu odešli za diskuse, co se bude dít dále.

Osobně si myslím, že se dít nebude nic. Na druhou stranu se docela těším, kdyby se i něco dělo. Ale silně o tom pochybuji.

Poučení pro mne – nenechat vybírat restaurace ani ženu, ani tchyni. A také nenechat se sebou vyjebávat…. 🙂 Zbytek dne byl moc fajn.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Cestování a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Útěk bez placení nebo odstoupení od kupní smlouvy?

  1. Rozhodně se nejedná o odstoupení od smlouvy,číšník byl v právu.Jiné by to bylo,kdybyste si na kávu u něj stěžoval,tím,že jste odešel,aniž by jste předem cokoli řekl,jste se vlastně chtě nebo nechtě provinil porušením kupní smlouvy uzavřené ústně,neboť jste nezaplatil a ani „zboží“ nereklamoval…Policie jako tradičně byla jen líná a nechtěla mít s vámi problémy vůli útratě za 300kč

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *