Petra Kvitová a spousta lidí, co závidí

Dost se bavím v posledních dnech, co socialistický poslanec vyjel na naši úspěšnou tenistku, která by dle jeho slov měla pozbýt občanství. Tak samozřejmě, tenhle názor je opravdu nesmyslným. To už bych býval musel dvakrát pozbýt občanství, jednou za rok trvalého bydliště v Polsku, podruhé bych složitě dokazoval, že trávím víc než půl roku v ČR, když jsem pracoval v Itálii – asi by se mi to podařilo, protože jsem byl českým daňovým rezidentem, ale nebylo by to jednoduché. Takže už tu první část bych považoval za zhovadilou.

Na druhou stranu rozvířil téma, které mi připadá zajímavější a které jsem nevěděl, tj. že P.Kvitová své příjmy daní v Monaku, kde je nulová daň z příjmu = hlavně příjmy z marketingu. Příjem za vyhrané turnaje se daní v zemi, kde se turnaj konal a předpokládám, že to je standardem, tudíž tam by stejně ČR utřela nos. Spíše jde o příjmy za marketingové chování, tj. propagaci oblečení, míčků, bot, raket, slunečních brýlí, kosmetiky, slunečních krémů a bůhví čeho ještě. Inu, tam se přiznám, že jsem opravdu nevěděl, že neodvádí v ČR ani korunu. Možná je fakt, že by sem tam něco do rozpočtu pustit mohla, ale divíte se jí, že se chová ekonomicky? Možná by to udělala, kdyby u nás byla daň z příjmu kolem desíti procent, nebo méně.

Spíše by mi mnohem zábavnější přišlo, kdyby se ti rádoby investigativní novináři pokusili zjistit, jestli a kde si platí zdravotní pojištění… To by mi přišlo jako mnohem zajímavější téma, než diskuse o danění marketingových příjmů, které sice také budou milionové, ale stále bych je považoval za nepodstatné = ale hlavně to, že u nás nedaní je jen známkou toho, že se chová ekonomicky. Možná ne úplně morálně (vzdělání, školy, atd. měla z rozpočtu ČR ale nic moc zpět nevrací), ale ekonomicky ano.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *