Strážce / Sentinel (60%)

Další film, který je jednoznačně postaven na hereckých výkonech hlavních představitelů, relativní rychlosti a spádu děje, takže se od diváka moc nechce, aby přemýšlel. Michael Douglas a Kiefer Sutherland – bez těchto velkých herců by film nestál vůbec za shlédnutí. Nicméně jako odpočinkový film bych ho s klidem mohl doporučit. Jsem si ale téměř stoprocentně jistý, že pokud bych se na film díval s odstupem tří a více let, vůbec bych si nepamatoval, že jsem tento film už viděl.

Příběhy stárnoucích osobních strážců jsme již viděli. Příběhy, kdy osobní strážce musí zasáhnout, aby ty, co ochraňuje, někdo nezabil, ty tady taky byly. Tady se do toho motá tajná služba a vztah strážce s první dámou. Nic z toho ale nijak diváka neosloví. Celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že představitelka první dámy má vztah se strážcem jenom proto, že to má ve scénáři. Ani na minutu jsem neveřil že by mezi těmito dvěma postavami mohlo něco být. Ani vlastně nevím proč.

Film nepřináší nic nového. Všechno jsme již viděli někdy dříve, natočené trochu jinak. Film nedokázala opepřit ani Eva Longoria (ze seriálu Zoufalé manželky), proto relativně nízké hodnocení. Je to takový normální, průměrný film k sobotnímu posezení u televize, brambůrkům a pivu. Do kina bych na to jít nechtěl a film bych si rozhodně na DVD nekoupil…

Příspěvek byl publikován v rubrice Akční, Film, Thriller a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *