Lovec trolů / Trolljegeren (90%)

Velmi zábavný film, natáčený stylem Blair Witch. Perfektním způsobem vtahuje diváka do děje, postupně představuje hlavní postavy, navozuje atmosféru, postavy se chovají realisticky, ohromně zábavně.

Jde o příběh party mladých studentů, kteří vyrážejí natáčet investigativní reportáž o lovci medvědů. Ten jim nechce nejprve vůbec poskytnout žádný rozhovor, než se vlastně ukáže, že nemá s medvědy vůbec nic společného, ale že loví trolly.

Zpočátku nevěřící partička studentů změní názor a po několika výletech společně s lovcem trolů natáčejí jeho honbu za zdivočelým trolem, který vlastně způsobil všechny ty problémy…

Mistrně vystavěný příběh, krásná norská příroda od lesů, neustálého deště, až po hory, sníh, zimu a mráz – putování po celém Norsku dodává filmu atmosféru. Nápad, že trollové vycházejí jen v noci plus dokumentaristický styl natáčení (kamera styl Blair witch), umožnila filmařům zamaskovat spoustu triků, které by asi u statické kamery neprošly. Jak je vidět tak v dnešní době je už možné natočit moc pěkné scifi s relativně malým rozpočtem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dobrodružné, Film, Sci-fi a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *