Zeman zvedá vášně

Prezident Zeman o víkendu řekl tři věty k běžencům: 1. nikdo vás sem nezval, 2. musíte respektovat pravidla této země, 3. pokud se vám to nelíbí, můžete jít pryč.

Nechápu, co je na tomto zjednodušení tak strašně špatného. Ano, je to populisticky zjednodušené na naprostý kořen sdělení. Jsou to jednoduché, nerozvité věty. Neobsahují žádné podmínky, úvahy, přísudky, nic jiného než tyto tři věty. Rovnou jsou z toho závěry, například páně Fendrychovy úvahy, že jde mimo soucit, nebo další úvahy z hospodářských novin, že jde proti duchu Masaryka.

Netuším, čím přesně jde mimo soucit, nebo mimo duch Masaryka. Asi mě úvahy těchto intelektuálních „elit“ míjejí. Začínám mít pocit, že to co se píše na d-fens je naprostá pravda: „intelektuál do domu, hůl do ruky“.

Zeman je vypitý alkoholik chovající se mnohdy jako nevychovaný buran. Nemá být na místě prezidenta republiky. Mnohdy ale jeho bonmoty a zjednodušení naprosto přesně vystihují podstatu věci a problému. A to se stalo i teď. Zemana nemusím.

Ale má pravdu. Pravda vítězí. Říká prezident.

Můžeme si se soucitem a Havlovou „láskou“ něco nalhávat. A pak doufat, že tím pravdu pokřivíme. Pane Fendrychu, pane Fischere, proč ignorujete to, zda náhodou Zemanova vyjádření nejsou pravdivá?

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *