Co to znamená přerozdělení?

Proč někdo nezodpoví jednoduchých pár otázek?
Dotazy jsem zaslal do Britských listů, panu Čulíkovi.
1) Když už se nastavují kvóty na přerozdělení migrantů – co to přesně znamená? Jsou to žadatelé o azyl v Evropské unii. Pokud sem bude přerozděleno 5 tisíc žadatelů, myslí se tím automaticky, že budou u nás žádat o azyl? Nebo mohou žádat o azyl v Německu, jen náklady na ně bude krýt ČR?
2) Kdo bude rozhodovat o tom, kteří migranti budou v Německu, kteří půjdou do ČR, Polska a jinam? Jak se zabrání možné korupci, uplácení, vydírání těch, co o tom budou rozhodovat?

3) Pokud budou žadatelé o azyl v ČR, budou u nich platit podmínky ČR, nebo podmínky německé?

a) na co mají nárok žadatelé o azyl v ČR: mohou využít ubytování v pobytových střediscích MV ČR, ve kterých jim náleží nárok na stravu, hygienické potřeby, lékařskou péči a kapesné ve výši 360,-/měsíc. Během prvního roku azylové procedury nesmějí žadatelé pracovat, to lze až po uplynutí této lhůty a i potom pouze na základě povolení k zaměstnání uděleného příslušným úřadem práce. Pro žadatele žijící v soukromí je tu ještě možnost požádat o tříměsíční finanční příspěvek ve výši životního minima. Novelou zákona o dávkách státní sociální podpory byli žadatelé o azyl vyloučeni z okruhu osob, kterým mohli za určitých okolností náležet také tyto dávky. Žadatelé o azyl mají nárok na zdravotní péči, která je poskytována ve zdravotních zařízeních na základě smlouvy s MV ČR. Děti žadatelů o azyl navštěvují v rámci povinné školní docházky školy společně s českými dětmi.
b) na co v Německu: za prvních 15 měsíců dostanou uprchlíci podle zákona o „Žádosti o azyl“ (AsylbLG) pomoc ve dvou komponentech: Za prvé, je to částka na úhradu „nezbytných potřeb“, na druhé straně peněžní částku „na pokrytí osobních potřeb každodenního života“ – hovorově se jedná o kapesné. Podle zákona, musí všichni žadatelé o azyl během prvních několika měsíců v Německu, obvykle to jsou až tři měsíce, zůstat v zařízení pro příjem (uprchlíků). Tam jsou pro ně zajišťovány „základní životní potřeby“ ve formě přístřeší, oblečení a společného stravování. Kromě toho, dostanou uprchlíci peníze v hotovosti, pro dospělého jedince je to 143 Euro za měsíc. Poté, co žadatelé o azyl opustí přijímací středisko, mají nárok na dávky v celkové výši 287 – 359 Euro za měsíc, vycházeje z pravidel Hartz IV. Kapesné je do této částky zahrnuto. Samoživitelé dostanou větší částku, než dospělí, kteří sdílejí společnou domácnost. Pro děti až do šesti let věku je obnos odstupňován, a je to cca 84 Euro. 

Proč alespoň Britské listy nerozptýlí „zbytečné“ obavy obyvatel v ČR?
To, že tyto otázky neklade tisk v ČR mne neudivuje.
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *