Česká debata o migraci by na západě vzbudila poprask (prý)

Tedy alespoň to říkají Britské listy. Britské listy, internetové noviny, které se v poslední době profilují jako jednoznačně protičesky orientované. Internetové noviny, které jsem kdysi četl, abych získal lepší pohled na věc, protože přinášely kontroverzní, nebo vícestranné úhly pohledu. Nyní přináší jasné poselství. Češi nechápou multikulturalismus. Cituji pana Čulíka: „zatímco ostatní Evropa pociťuje empatii a chce pomáhat, Češi se pořád jen ptají: „Co z toho budeme mít my“ a bědují: „Pro nás to není výhodné!““

Na webu blisty doporučuji přečíst nezaujatě tento článek: http://www.blisty.cz/art/78946.html

Škoda, že je článek natolik obecný, že se nedá říct, co přesně tím autor myslí. Jaké přesně názory má na mysli, v české debatě. Možná opravdu idiotský názor jednoho novináře, rasisty, že by se měli migranti směrovat do Terezína, odkud by je pak vlaky transportovaly – už nevím, jestli psal do Německa, nebo zpět do Sýrie. Myslím si sice, že to byl velmi nepovedený vtip, ale vtip, za který by měl jít za mříže.

Pokud tím myslel autor tento exces, tak dejme tomu. Nicméně názory jednoho rasisty snad neformují českou debatu?

A pak, pokud umíte trochu anglicky, možná bych doporučil tohle: http://www.bbc.com/news/world-europe-34185297

Pokud mám možnost posoudit, tak ve Finsku se vede úplně stejná debata jako v Česku. Možná proto, že finština je okrajový jazyk, tak se o tom obecně neví a kdyby se to vědělo, způsobilo by to v Německu a ve Francii poprask.

A nebo je to všechno úplně jinak? Britské listy, žumpa článků obsahující jednostranný pohled na věc.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *