Pokus o root telefonu a tak nějak okolo…

Docela mě v poslední době zlobil můj starý smartphone (Samsung Galaxy S3) a tak jsem si říkal, smažeš vše, co je tam nacpáno navíc, hodíš ho do továrního nastavení. To se mi povedlo bez větších problémů a záhy jsem zaznamenal, kolik mám na zařízení bloatwaru. Neboli nechtěného softwaru, o kterém je přesvědčen Samsung, že ho fakt potřebuju. Ale já ho fakt nepotřebuju.

Delší zkoumání mi ukázalo, že se ho v podstatě nezbavím (S Calendar, S támhleto, S tohleto)… Jedině, pokud provedu root telefonu. Tak jsem zase zkoumal co to jako je, jak se to dělá,… strávil tím asi tři hodiny svého života… Zkusil asi tři ověřené softwary, které se tvářily uživatelsky velmi přívětivě – wondershare mobilgo (hezký graficky, po kliknutí na root mi to napsalo, že se nezdařil a mám to udělat manuálně), KingoRoot (dostal jsem se do fáze, že mi napsal u 100 procent, že se to nepovedlo a jde do Odin módu a jestli s tím souhlasím – a po souhlasu přestal reagovat – vše naštěstí zachránilo power on a power off u mobilu a podruhé jsem už neměl odvahu do toho jít), SRS root mi nejde stáhnout na oficiálním webu – asi že mám v prohlížeči blokování reklam a neoficiálně mi stáhnout nejde, bo mi to ani nestáhne firefox (stažený soubor obsahuje malware) a to i po vypnutí AVG antiviru…, no a pak jsem to už vzdal.

Povypínal jsem pomocí Správce aplikací vše, co šlo s předponou S… a vše, co mi přišlo k ničemu. A holt začnu pokukovat po novém mobilu. Ale ten root mě vcelku mrzí. Myslím, že bych mohl u tohoto telefonu vydržet další rok, dva, kdyby se mi to bylo bývalo povedlo…

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *