Fascinující Britské listy

Britské listy, web provozovaný panem Čulíkem, komentující události v České republice z pohledu migranta/utečence/přesídlence pana Čulíka jsou pro mne poslední dobou zdrojem ohromné zábavy.

Nejen, že autor očerňuje každým svým článkem Česko a Čechy, ale také každou chvíli žebrá o peníze. Je to velice zábavný web. Autor, respektive majitel, v podstatě zveřejňuje jen příspěvky, které nějakým způsobem nebo alespoň jednou větou dehonestují Česko.

V článku Co se stane, když zmizí lidskost, solidarita a soucit? píše autor o tom, jak lidé v Česku nepřemýšlejí a jen tupě opakují názory „Zemana a Chovance“. Tvrdí, že příchozí migranti v podstatě nepáchají vůbec žádné zločiny a zaslouží si veškerou možnou pomoc.

Pan Čulík ignoruje útoky ve Švédsku nožem – eritrejské odmítnuté žadatele o azyl. Ignoruje i to, že valná většina migrantů nemá s sebou žádné doklady, takže vůbec nevíme o koho jde, případně odmítají registraci pomocí otisku prstů – kdyby pan Čulík sledoval rozhovory našich českých novinářů, respektive sluníčkářských etnologů (možná muzikoetnologů… to nevím zase já, v jakém ústavu etnologie pracuje pan Pavlásek), možná by věděl více. Pročpak ti ubozí uprchlíci odmítají podřídit se nařízením našich vlád, respektive EU? To jistě proto, že jde o velice nepříjemnou věc, takové otisky prstů, to musí být hrozné. Oni vám otisknou prsty do nějakého přístroje. Ale fuj. To musí ale bolet… 🙂 Strach je větší než bolest. Proč si běženci pálí konečky prstů. A proč cesta z Röszke nikam nevede

Ne, opravdu nejde o uprchlíky, kterým jde o život, přežití. Argumenty typu – v Irsku mám rodinu, pokud požádám o azyl tady, rodinu nikdy neuvidím… Co to je za hovadinu? Předpokládám, že půjde o stejné argumenty, jaké používá každý druhý migrant – tj. mám rodinu tam v tom městě v Německu a pak si ani nepamatuje kde. Ale to bych vycházel z informací pana Zdechovského, člena evropského parlamentu, viz jeho článek Údajní uprchlíci nebo pouze ekonomičtí migranti. Jenže pan Zdechovský je pro pana Čulíka jen reprezentant „s přízvukem buranského východňára“, viz zde – v článku Tomáš Zdechovský se ztrapňoval v britském rozhlase.

Ale vůbec dehonestace ČR na tomto webu je i nepřímá, nebo podprahová, vyjadřovaná mimochodem. Například v článku Lidskost, solidarita a soucit je v poslední větě drobná zmínka „jak naše společnost zaostává za tou západní…“.

Ne, je pravda, že občas zveřejní články nekritizující ČR, ale pak se Česka nijak nedotýkají. Reportují třeba o Sýrii, nebo občas kritizují i jiné země. Nicméně dost se tam ignorují události mimo ČR, například nedemokratické jednání v Portugalsku, útoky na migranty ve Švédsku, v Německu.

Ale přeci jen jde o web, zaměřující se na události v Česku, takže to je jistě omluvou toho, že v Česku jako jediném není lidskost, solidarita, ani soucit. Velmi zábavný web.

Doporučují průběžně číst. Velmi se pobavíte.

—————————

Update – článek, kde se krásně ztrapňují je zde: http://blisty.cz/art/79713.html
Hlavním sdělením článku je, že M.Zeman používá formulace typu „zdraví mladí muži“ – a Blisty se odkazem na web OSN snaží ukázat, že je to nesmysl, protože ze Sýrie utíká zhruba tolik mužů, jako žen. Ovšem neklikli na toto: http://data.unhcr.org/mediterranean/regional.php
Kde je vidět, že migrantů do Evropy je 65 procent mužů, ani ne 15 procent žen a zbytek děti… Takže ano, zdraví mladí muži, milé Blisty. A tímto článkem jste svou trapnost dohnali ještě dál…

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *