Rozvod

Zajímavé je, že moje manželka, se kterou jsem ženatý 6 let, se rozhodla pro rozvod. Detaily, které jsou řekl bych zatím víc než žhavě citlivé, zde psát zatím nebudu. Potřebuju vše nejdřív vydýchat. Osobně jsem zatím ze všeho nejvíce fascinován strategií, kterou zvolila – absolutní nekomunikace, neodpovídání na maily, nebrání telefonů, nereagování. Sice ji na jednu stranu chápu, asi bych se, být na jejím místě, také styděl sám za sebe,… ale na druhou stranu je to pro ni cesta do pekel.

Snažil jsem se proniknout touto bariérou, kontaktovat její rodinu, dokud to ještě šlo, její kamarády a těm, co poslouchali, jsem říkal, že se žene do pekla. A věřil jsem tomu, že někdo na druhé straně zprávu předá. Ale asi ne. Její vlastní otec, můj tchán, vůbec nepochopil o co se snažím – a místo toho, aby to vzal tak, jak to myslím… tak si myslel, že vyhrožuju. (!)

Oni si fakt asi myslí to stejné o čem J. přesvědčila sama sebe. Neboli, ona je dokázala přesvědčit, že její subjektivní pravda je objektivní – a to, že strašně dlouho díky mě „trpěla“, proto jsem já ten největší hajzl na světě a proto, když jim volám, tak to zcela jistě myslím úplně ze všeho nejhůř. A já to fakt, blbec, myslel dobře. Protože, pokud nepřistoupí na dohodu, tak sundám rukavice, přestanu brát ohledy a půjdu do toho tvrdě. Poprvé proti své ženě tvrdě. Nikdy se to zatím nestalo. Není na to zvyklá, nikdy to nezažila. A to jsem fakt nechtěl. Stačilo jen začít mluvit, reagovat.

Tak pokud je to takto, tak jsem dosáhl přesného opaku toho, čeho jsem dosáhnout chtěl. Svou ženu jsem miloval do posledního možného okamžiku. Hodlá spáchat velkou chybu ve svém životě – a ze všeho budu nakonec obviňován já. To je z mého pohledu sice absurdní, ale je to tak… Asi je nutné se s tím smířit, že holt … čiň čertu dobře, peklem se ti odmění…

Detaily až raději po rozvodu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *