Mnoho se událo…

Mnoho se událo za poslední rok a půl. Exmanželka je exmanželkou a nechť si žije svůj šťasný život (sic!), který se mě bohužel nadále dotýká přes naši dceru. No, ještě 12 let a přestane mne to naštěstí zajímat zcela. Vyděržaj pijaněr… 🙂

Každý se může v poslední době vyjadřovat k čemukoliv – k mezinárodní politice, vnitřní politické situaci, k náboženství, kultuře. Všichni se vyjadřují ke všemu, mají svůj názor, někdy hodně hlasitý. Youtubeři bez vzdělání a rozhledu mají statisíce sledujících a formují názory širokých skupin obyvatelstva… není se co divit, že naše společnost je tam, kde je.

Elity národa, které by měl představovat prezident, premiér, ministři, sportovci, duchovní… Sám se usmívám, když jsem tu větu napsal. Prezident, premiér odsouzený StBák, ministři opisující diplomové práce… Jak potom je vůbec možné něco v této společnosti měnit? Má to vůbec význam? Má – jediný – snaha o to, aby měla lepší život generace, co přijde po nás.

Celý tento článek je o jediné věci – existuje tolik, takové množství článků, dat, názorů – vybrat si z toho nějaký názor a světonázor může každý – a vždy najde pro svoje přesvědčení podpůrné názory jiných. Nikdy nevěřit ničemu – to je hrozná situace, kde jsme jako společnost skončili všichni. Jsme nuceni pochybovat o všem – myslím, že to ty generace po nás mají tak těžké, že je asi zřejmé, že to rovnou vzdali a už se ani pravdu nesnaží najít. Každý má pravdu – tu svou. Morálka – obecné pojetí cti – můžeme jej mít sami v sobě, ale očekávat, že ho má vaše okolí, to bohužel možné není.

Příspěvek byl publikován v rubrice Politika a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *