Průvodce / Okuribito (100%)

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl v poslední době. Samozřejmě nejsem objektivní, protože mám rád jak japonskou literaturu, tak jejich filmy,… ale tento film je, myslím, výjimečný.

Konečně jsem viděl film, ve kterém se hlavní postavy chovají uvěřitelně, stávají se jim uvěřitelné věci. Zažívají uvěřitelný příběh. Nereagují nesmyslně, bezdůvodně a nerealisticky. Takže to je jedno veliké plus.

Druhé velké plus filmu je jeho hudební a zvuková stránka. Myslím si, že postsynchrony a sladění s hudbou a zvuky na pozadí muselo zabrat režisérovi spoustu času. A vyplatilo se tedy velice. Málokdy se mi stává, abych si u sledování filmu všiml, jak se mi moc líbí sladění atmosféry s hudbou/zvuky. Zde se mi to stalo minimálně třikrát. Hlavní hudební motiv je zážitek. Dokonce uvažuji o tom, sehnat si soundtrack.

Nemyslím si, že bych se měl moc rozepisovat o ději samotného filmu. Příběh není až tak zásadně složitý, tak bych asi nerad kazil dobrý pocit těm, co se rozhodnou film shlédnout. Ohromně doporučuji!

Upozornění: Film není úplně romantický, není v něm žádná akční scéna a je spíše melancholický. Tak jenom abyste se trefili do nálady. 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Drama, Film a jeho autorem je Fornik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *